Site Loader

Drukarki w biurach mają zawsze pełne ręce roboty. Głownie dlatego, że mnóstwo dokumentów musi zostać przełożona na papier i później podpisana. Dlatego też nie można powyższych czynności wykonywać wyłącznie elektronicznie. By odpowiednio przygotować urządzenie drukujące, warto wiedzieć o kilku niezmiernie ważnych kwestiach. Przede wszystkim musimy zastosować odpowiedni typ papieru. W przypadku znakomitej większości drukarek biurowych największych dostępnym formatem jest A4, choć zdarzają się także wersje drukujące na większych formatach. Nie znaczy to, że nie można umieścić w nich także mniejszego papieru.

Sposób podawania papieru

Typowa drukarka biurowa nie różni się specjalnie od wykorzystywanych w domu. Posiada dwie możliwości podawania papieru – od frontu ze specjalnej zamykanej tacki, albo od strony tylnej. Papier do drukarki może zostać podawany w taki sposób, jaki wybierzemy, a drukowanie odbywać się będzie identycznie. Trzeba jednak pamiętać, że tylny podajnik zazwyczaj umożliwia drukowanie jedynie na największym formacie. Natomiast do przedniego możemy wkładać papier o mniejszych formatach, jednak wymaga to najpierw odpowiedniego ustawienia tacki drukującej.

Poprawne drukowanie

By dokumenty były drukowane w poprawny sposób, musimy umieścić papier do drukarki tak, by maszyna mogła odpowiednio go pobrać. W przypadku tylnego podajnika nie jest to problematyczne, wystarczy tylko włożyć arkusze od góry. Jednak w przednim podajniku musimy skorzystać z przesuwanych ograniczników, by kartki papieru były bardzo dokładnie wyśrodkowane. Następnie w ustawieniach wybieramy rozmiar, na jakim zamierzamy drukować. Tak ustawiona drukarka z pewnością będzie działać tak, jak tego oczekujemy. Przede wszystkim nie będzie wyjeżdżać poza obszar strony, a papier nie będzie zacinał się w mechanizmie.

Post Author: Daniel